Elektricky vyhřívané hadice

Elektricky vyhřívané hadice jsou mimořádně účinným a spolehlivým hydraulickým prvkem pro přesné nastavení a udržení teploty dopravované tekutiny, např. lepidla, tmelu nebo barvy.

Zásadně mohou být vždy na přání SILIKONFREI. Běžně jsou u nás k dispozici od světlostí 8 mm do 25 mm, v délkách do 20 m, pro tlaky do 600 bar, teploty do 600°C, a napětí 110V, 230V, 400V. Každá jednotlivá vyhřívaná hadice je vybavena elektronickou řídicí jednotkou ohřevu, v případě mnohočetného vyhřívaného hadicového rozvodu je použita skupinová programovatelná řídicí jednotka.

Vnitřky těchto hadic jsou z velmi odolného PTFE, vyhovujícího naprosté většině průmyslových tekutin a chemikálií. Připojovací armatury jsou vždy řešeny individuálně při jejich objednávání, k dispozici jsou ocelové či nerezové koncovky DKR, DKL, DKM, DKS - DIN 3863, DKJ, BND a RSL/RSS.

Ochranné vnější oplety hadic jsou buď polyamidové PA 6, z ocelového pozinkovaného či nerezového drátu, z polyamidové PA 6 vrapované hadice, z ocelové pozinkované vrapované hadice, nebo pro nejvyšší teploty do 400°C z černého skleněného vlákna.

Pro všechny tyto speciální hadice zajišťujeme rovněž jejich servis, opravy a vnitřní čištění v případě jejich zanesení či zatuhnutí.